Wczytywanie
Rekomendacje niektórych biskupów katolickich dla kursu Alfa

JE Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski

„Alfa to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alfy odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z kursem Alfa!”

Informator, Kurs Alfa w kontekście katolickim

JE Ks. Bp Bronisław Dembowski, emerytowany Biskup Włocławski

„Forma podstawowej ewangelizacji proponowana przez kurs Alfa jest, jak sądzę, bardzo dobra. Ufajmy, że przyniesie dobre owoce. Uważam, że ten kurs, wraz z innymi już działającymi ruchami ewangelizacyjnymi, przyczyni się do wypełnienia programu zawartego w słowach Jana Pawła II z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte (33): „Nasze chrześcijańskie wspólnoty winny (...) stawać się prawdziwymi <szkołami> modlitwy, w której spotkanie z Jezusem nie polega jedynie na błaganiu Go o pomoc, ale wraża się też przez dziękczynienie, uwielbienie, adorację, kontemplację, słuchanie, żarliwość uczuć...”.

Informator, Kurs Alfa w kontekście katolickim

JE Ks. Bp Andrzej Suski, Biskup Toruński

„Nowa Ewangelizacja, która stanowi najbardziej porywające wyzwanie dla Kościoła naszych czasów, wymaga nowego zapału oraz nowych metod i środków wyrazu. Kurs Alfa daje takie szanse ewangelizacji”.

Informator, Kurs Alfa w kontekście katolickim

JE Ks. Bp Adam Exner, emerytowany Arcybiskup Vancouver, Kanada

„Alfa jest wypróbowaną, sprawdzoną i skuteczną metodą docierania do tych, którzy odeszli od kościoła oraz do tych, którzy jeszcze nie uwierzyli. Jestem przekonany, że kurs Alfa jest jedną z odpowiedzi na to, czego Duch Święty oczekuje dziś od nas”.

Informator, Kurs Alfa w kontekście katolickim

JE Ks. Bp Buti Thiagale, Arcybiskup Johannesburga, Republika Południowej Afryki

„Jak na całym świecie tak i w RPA, okazuje się, że kurs Alfa może być jednym z najbardziej skutecznych narzędzi ewangelizacyjnych”.

Informator, Kurs Alfa w kontekście katolickim

wstecz

02 / 2019
Po
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
zobacz najnowsze materiały multimedialne