Wczytywanie
Świadectwa z Kursu Alfa dla Młodzieży

PUSTKA

Witam,
Chciałbym podziękować Panu Jezusowi za to, że Jest i za ludzi, których postawił na mojej drodze. Bo naprawdę mam szczęście...

Tylko 15 lat żyłem jak poganin. Mimo bardzo katolickiego wychowania i "łagodnego" charakteru, nie kochałem w życiu ani Boga, ani ludzi. Jakakolwiek modlitwa była rutyną, a robienie komuś na złość - rozrywką. Mimo że miałem "przyjaciół", których sam sobie dobierałem - byłem samotny. Ciągle szukałem miłości, zrozumienia, jakiegoś sensu w życiu. W krytycznym momencie trafiłem na Alfę... Nie byłem, w swoim przekonaniu, na wskroś zły, ale czegoś mi brakowało.

Bóg dotknął mojego życia. Zrozumiałem, że Jezus, o którym uczyłem się na religii, naprawdę istnieje, i że NIE JEST to najlepiej sprzedawane kłamstwo na świecie. Zetknąłem się przecież z wieloma teoriami, że Boga nie ma... A tu się okazuje: nie dość, że jest istotą potężniejszą niż można to sobie wyobrazić, to w dodatku naprawdę mnie KOCHA!!! (dotychczas słowo MIŁOŚĆ było dla mnie tak puste...). I tutaj zrozumiałem naprawdę ważną rzecz.

Każdy człowiek ma w sobie taką pustkę. Nie można jej konkretnie określić. Nie można jej zapełnić - nie ważne ile się w nią wleje alkoholu, ile wypali fajek, ile kupi sobie rzeczy, ile komuś nagada, napisze, ile się straci czasu przed komputerem, ile wyda na swój wygląd i swoje pragnienia. Tej czarnej dziury nawet nie da się wypełnić dobrą relacją z bliskimi czy przyjaciółmi. BO JEST TYLKO JEDEN SPOSÓB NA WYPEŁNIENIE TEJ PUSTKI!!! JEST NIM JEZUS CHRYSTUS.

Gdyby nie nie On, to “gniłbym” dalej w swoim światku, bo "przecież jest dobrze - lepiej być nie może." - I to jest właśnie największe kłamstwo tego świata. Dziękuję Jezusowi za ludzi, którzy mi Go pokazali i życzę każdemu, by takich ludzi jak najszybciej spotkał na swojej drodze życia.

Chwała Panu!!!
Bartek

****************

 

"Przed kursem Alfa myślałam, że jestem nawet blisko Boga. Chodziłam do kościoła, starałam się być dobrym człowiekiem. Jednak wszystko to okazało się mizerne, jakby wersja demo. Dzięki Alfie poznałam Boga naprawdę, tak wspaniałego, że aż nie da się tego opisać! Moje życie ma głębszy sens, od kiedy doświadczyłam działania Ducha Świętego – nauczyłam się odczuwać bardziej, widzieć  więcej, słyszeć to, co wydaje się niesłyszalne i kochać tak, jak nigdy przedtem.  To właśnie Jego miłość daje mi siłę i ogrom radości na co dzień. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez Niego, a świadomość, że jestem dopiero na początku tej drogi sprawia, iż oczekuję każdego nadchodzącego dnia z nadzieją i radością. A Pan cały czas mnie zaskakuje i nie pozwala na nudę :-) Dziękuję Ci Panie, że przyprowadziłeś mnie do siebie poprzez to miejsce jakim jest kurs Alfa i przez tych wspaniałych ludzi, których tu poznałam. Uwielbiam Cię !!!"
Magda

wstecz

11 / 2019
Po
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
zobacz najnowsze materiały multimedialne