Wczytywanie
Autor: admin

2.    Chrzest w Duchu Świętym

Widzę w folderze, w miejscu gdzie wymienione są wspólnoty, że we wprowadzeniu zostało użyte zdanie, „...by dzielić Chrzest w Duchu Świętym z całym Kościołem”. Kościół  potrzebuje Ducha Świętego, jak mogłoby być inaczej! Każdy chrześcijanin potrzebuje w  swoim życiu serca otwartego na uświęcające działanie Ducha Świętego. Ten Duch, obiecany  przez Ojca, jest tym, który ujawnia nam Jezusa Chrystusa, który daje nam możliwość  powiedzenia: Jezu! Bez Ducha Świętego nie możemy tego wypowiedzieć. Duch Święty  ujawnia nam Jezusa Chrystusa, prowadzi nas do osobistego spotkania z Nim, a czyniąc to,  odmienia nasze życie. Pytanie dla was: Czy tak wygląda twoje doświadczenie? Podziel się  nim z innymi! Aby dzielić się tym doświadczeniem, musisz nim żyć i świadczyć o nim!

3.    Oddychanie duchowe

Tematem przewodnim, który wybraliście na ten Kongres, jest „Chwała i Uwielbienie dla Nowej Ewangelizacji”. Ojciec Raniero, ekspert w sprawach modlitwy, będzie mówił na ten temat. Chwała jest „oddechem” który daje nam życie, gdyż jest ona intymnością. Intymnością, która wzrasta przez codzienne chwalenie. Jakiś czas temu usłyszałem o pewnym obrazie, który wydaje się być adekwatny: sposób w jaki ludzie oddychają. Oddech składa się z dwóch faz wdychania: wlotu powietrza, oraz wydechu, wypuszczania  tego oddechu.

Życie duchowe jest karmione, odżywiane poprzez modlitwę i wyrażane na zewnątrz poprzez misje: wdychanie - modlitwa, następnie wydychanie. Kiedy wdychamy, poprzez  modlitwę, otrzymujemy świeże powietrze Ducha Świętego. Kiedy wydychamy to samo  powietrze, oznajmiamy Jezusa Chrystusa powstałego przez tego samego Ducha. Nikt nie może żyć bez oddychania. Tak samo i chrześcijanin: bez uwielbienia i misji nie ma życia chrześcijańskiego. Chwała, uwielbienie są potrzebne. Mało się mówi na temat uwielbienia. Co robimy kiedy się modlimy? Prosimy o coś Boga, dziękujemy mu, wstawiamy się. Jednak uwielbienie, uwielbienie Boga jest częścią oddechu chrześcijanina: chwała i uwielbienie.

Odnowa w Duchu Świętym przypomniała Kościołowi o konieczności i wadze modlitwy chwały. Kiedy wspominamy o modlitwie chwały w Kościele, charyzmatycy przychodzą nam na myśl. Kiedy mówiłem o modlitwie chwały podczas kazania na mszy w Santa  Martha, powiedziałem, że jest to nie tylko modlitwa charyzmatyków, ale całego Kościoła!  Jest to uznanie panowania Boga nad nami oraz nad całym stworzeniem wyrażone poprzez taniec, muzykę i śpiew.

data dodania: środa, 1 kwietnia 2015r.
wstecz
12 / 2020
Po
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
zobacz najnowsze materiały multimedialne